KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16165291

nr 1616 5291

Erik Rudestad

(1899-1977), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1965, "Sommarbris, Runmarö skärgård". Olja på pannå, 22x27 cm, yttermått inklusive ram: 32x36 cm

Erik Rudestad, svensk målare född i Stockholm 1899, död 1977.

Utrop:

500 kr

Såld:

600 kr

måndag 29 april 2024
kl 20:37:10

Erik Rudestad

Läs mer om Erik Rudestad